Adres

Bahçeli Evler Mh. Kolej Cd. Serdivan / SAKARYA

Telefon

0264 291 54 07

E-Posta

info@sauvakfiozelokullari.com

Atölyeler

Okulumuzda Görsel Sanatlar eğitimi; kişinin duygu, düşünce ve izlenimlerini anlatabilmesi, yetenek ve yaratıcılığını estetik bir seviyeye ulaştırması amaçlanmaktadır.

 Öğrencilere eğlenmeyi ve heyecanlarını doğru biçimde yönlendirmeyi öğreten, bulundukları yaş düzeyinden başlayarak bütün yaşamları boyunca temel bir kazanım olarak kendilerini ifade etme yollarını keşfetmeleri ve bunları kullanarak duygusal, bilişsel, kültürel ve toplumsal yönlerden donanımlı hale gelmeleri; sağlıklı, dengeli kimlik oluşturmaları ve nitelikli alışkanlıklar edinmeleri için hazırlanmıştır.

Bu doğrultuda derslerimiz 2 Görsel Sanatlar Atölyesi, Seramik Atölyesi ve Teknoloji Tasarım Atölyeleri'nde sürdürülmektedir.

Özellikle ilk ve orta öğretimde görsel sanatlar eğitimi, yaratıcı düşünen, kendini ifade edebilen, anlayan , kavrayan, yargılamayan bireyler yetiştirmede
sosyal ilişkiler, işbirliği, yardımlaşma, üreten olma açısından da gereklidir. Görsel Sanatlar eğitiminin önemi yadsınamaz. Özellikle öğrenme ve gelişim sürecinde etkin bir role sahiptir. Eğitim öğretimin en önemli yardımcılarındandır. Eğitim sadece okulda, sıralarda düz anlatımla yapılan bir süreç değildir. Aynı zamanda görerek, bizzat uygulamalar yaparak, katılımcı şekilde yapılan bir süreçtir.

Görsel sanatlar eğitiminde şöyle bir kanı oluşmamalıdır. Sanat eğitimi sanatçı yetiştirmek için değil; yetiştirmek durumunda olduğu her kişiyi yaratıcılığa yöneltip, onun bilgisel, bilişsel, duyusal ve duygusal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir.

Bir şekilde duyguların ifade edilmesine yardımcıdır görsel sanatlar eğitimi. Bireyin deşarj olmasında toplumla iç içe, paylaşabilen, kolay kavrayabilen, kendine güvenen olmasında önemlidir. Sığ düşüncelerin dışına çıkarak, daha aydın ve geniş düşünebilen bir birey olma yolunda önemli bir unsurdur.

Sanat eğitimi almış, sanatla yoğrulmuş bir bireyin bakış açısı da değişir. Çünkü sadece kendi doğruları kendi zevkleri üzerine kurulu bireyler yerine, çevresine ve etrafındaki kişilerin de doğrularına, onların zevklerine, sanatına saygı gösteren, kültürel gelişimini tamamlamış toplumlar yaratır sanat...

Müzik Sınıfı

Bilişim Sınıfı

Resim Atölyesi

Satranç Atölyesi