Adres

Bahçeli Evler Mh. Kolej Cd. Serdivan / SAKARYA

Telefon

0264 291 54 07

E-Posta

info@sauvakfiozelokullari.com

Eğitm-Öğretim Ve Öğrenci Kabülü

EĞİTİM – ÖĞRETİM

Anaokulda edinilen temel bilgilerin pekiştirilip, akademik, sosyal, yetenek ve dil alanlarında gelişimin artarak devam ettirildiği programlardır. İlkokul, öğrenciler için sadece bir akademik sosyal gelişim alanı değildir. Öğrencilerin birey olma, kendilerini ifade etme, lisedeki akademik ve sosyal hayata hazır olmalarını sağlayan birer destek programlarıdır.

SAÜ Vakfı Özel Okullarında; kendine özgü öğretim modeli ile öğrencinin ihtiyacına yönelik bir anlayışla, kendilerini tanımaları sağlanır ve gelişimlerine yardımcı olunur. Öğrenci yaş ve seviyelerine inebilen, uygun öğretmen ve özel öğretim teknikleri ile bilimsel alt yapısı oluşturulan, gelecekte rekabet gücü olan bireyler yetiştirmek ana hedeftir. Bu hedeflere ulaşabilmek için;

  • Gönüllülük esasına dayalı hafta içi ders bitimi destek ve ödev çalışmaları,
  • Öğrenciye yönelik bireysel çalışma saati,
  • Bireysel Akademik Danışman Takibi,
  • Sınav sistemine uygun farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş haftalık ders programı ile öğrencilerimiz en iyi şekilde okul içi ve dışı sınavlara hazırlanır.

ÖĞRENCİ KABULÜ

SAÜ Vakfı Özel Okulları İlkokul bölümü birinci sınıflarına  yeterliliğine sahip öğrencilerin kaydı yapılır. Sınıfların oluşumunda kız-erkek öğrenci dengesi kurulur. Ara sınıflara öğrenci kabulü sırasında yeterlilik sınavı uygulanır. Bu sınavda başarılı öğrenciler kesin kayıt yapma hakkına sahip olur. Bu uygulama kontenjan dahilinde yapılır.